درباره ققنوس

مرکز خدمات ققنوس به عنوان مکملی در زیست بوم کارآفرینی خدمات زیر را در ازای دریافت هزینه ارائه می دهد:
امکان استفاده ازکارگاه طراحی ، ساخت و تولید، امکان استفاده از آزمایشگاه الکترونیک، آماده‌سازی طرح کسب‌ و کار متناسب با واقعیات بازار، طراحی وخلق کسب و کارهای نوپا مبتنی بر متد روز دنیا، طراحی و اجرای رویدادهای کارآفرینی، فضای کار، تسهیل دسترسی به نیروی کار متخصص، ثبت اختراع داخلی و خارجی، ایجاد بستر لازم برای ایجاد روابط فناورانه بین اعضا اکو سیستم کارآفرینی، انتقال تکنولوژی، خدمات مالی وحسابداری، خدمات مشاوره حقوقی، خدمات مشاوره کسب وکار، خدمات تجاری سازی، خدمات بازاریابی
ارائه این خدمات به شرکتهای بیرون از مرکز نوآوری یاس و استارت های شتابدهنده سیمرغ می باشد.


ترنج 1 به پایان رسید...

117 طرح ارجاع داده شده از بین مخترعین سطح 3 بنیاد ملی نخبگان، در رویداد ترنج شرکت کردند و در سه مرحله آموزش ها و مشاوره های توانمندسازی را دریافت کردند.کارگاه ها و کلینیک های مشاوره ای شامل حوزه های مدل کار و کسب، مالی و اداری، حقوقی، دانش بنیان و سرمایه گذاری و ... برگزار شدند. در پایان در روز 10 ام بهمن ماه 1396، پس از کارگاه ارائه موثر به سرمایه گذار هفت طرح برگزیده در پنل سرمایه گذاری ترنج طرح هایشان را مقابل سرمایه گذاران ارائه کردند.

فرابورس

استارت آپ ها پس از جذب سرمایه گذاران بالقوه درپایان دوران شتابدهی به منظورتوسعه کار وکسبشان تمایل دارند تا سهامشان را در تالار فرابورس ایران عرضه عمومی نمایند . این مهم مدیران مجموعه یاس را بر آن داشت تا جلسات آشنایی با ظرفیت های دوطرف برگزار گردد.
طی این جلسات علاوه بر اینکه در صورت وجود اشکالات و نواقصی در اختراعات ، در واحد ققنوس به رفع آن نقص می پردازیم، طرح هایی که مورد قبول باشند نیز مجوز حضور در پیش شتابدهی سیمرغ را دریافت می کنند. از مدل های تولید شده پیرو ارزیابی طرح های بازار دارایی فکری می توان به پروژه حق امتیاز به شرط تملیک اشاره کرد که در حال بررسی و پیاده سازی است.


کافه ایده

کافه ایده در نظر دارد به آموزش و ترویج کارآفرینی بپردازد. در این کافه علاوه بر ایجاد فضایی شاد و مفرح در نظر داریم رویدادهایی چند ساعته جهت آشنایی مشتاقان و علاقهمندان کارآفرینی با اکوسیستم و فعالان حوزه کارآفرینی برگزار نماییم. این قبیل رویدادها زمینه آشنایی و دسترسی هرچه بیشتر به منابع بسیار ارزشمندی چون مربیان باتجربه که خود مسیر پرپیچ و خم کارآفرینی رارفته‌اند ،کارآفرینان برگزیده کشور، سرمایه گذاران و …. رابرای علاقمندان به خلق کسب و کارهای پایدار فراهم می‌آورند. در واقع اجزای سازنده اکوسیستم کارآفرینی درجریان این قبیل رویدادهای کوتاه مدت ارتباطات خود را تقویت می‌نمایند. البته ناگفته نماند برخی از رویدادهای این کافه این پتانسیل رادارند که منجر به طرح ایده‌هایی از سوی شرکنندگان گردد.


ترنج توانمندسازی راهبردی نوآوران

ترنج به معناي توانمند سازي راهبردي نوآوران جوان قصد دارد در مدت يكسال با ارائه خدمات متنوع، به توانمندسازي نوآوران بنياد ملي نخبگان بپردازد.
ترنج شامل ارائــه آموزش، پشتيباني، مشاوره و خدمات در سرفصل هاي گوناگون مي باشد كــه به اختـصار بـه آن مي پردازيم؛ سرفصل هاي مشاوره:

  اخذ مجوز

  تهيه نمونه نيمه صنعتي

  طراحي صنعتي و نمونه سازي

  آموزش هاي ترنج

  تدوين طرح كسب و كار

 بازار دارايي فكري

  اخذ دانش بنيان

  حقوق مالكيت فكري

  ثبت شركت

  بيمه و ماليات

خدمات و آموزش های ترنج

  عقد قراردادها

  ثبت شركت

  مباني حسابداري

×