معرفی استارتاپ - استارتاپ هنرانه


نام اسارتاپ: هنـــرانـــه

شروع فعالیــــت: 1396

حوزه فعالـــــیت: پوشاک

شعار: در اوج برازنــدگی

امروزه با پیشرفت و فراگیر شدن فضای مجازی، وجود و فعالیت بسیاری از حوزه ها در این شبکه و روی آوردن جامعه به آن؛ و از طرفی پتانسیل بالای بارار لباس، نیاز و علاقه افرا  به این حوزه، انگیزه ای شد تا کسب و کاری در زمینه لباس بانوان در بستر اینترنتی به وجود آید.

در کشور ایران  صنعت پوشاک بازاری نزدیک به ۱۷ هزار میلیارد تومان دارد که از این مقدار ۷۰ درصد مربوط به پوشاک خارجی یا قاچاق است که خود مشکلی بزرگ است ؛ از دیگر مشکلات مربوط به این حوزه میتوان عدم وجود تنوع کافی و مطلوب اشاره کرد.

از دیدگاه دیگر بسیاری از بانوان هنرمند و فعال در خیاطی و فارغ التحصیلان آکادمیک طراحی و دوخت، علیرغم هنر و کار تایید شده و حرفه ای به دلایل مختلف از جمله عدم شناخت آنها از سوی مردم، عدم امکان فعالیت خارج از منزل، نداشتن امکانات و تجهیزات بیرون از منزل و ... از اشتغال و کسب درامد از هنر و دانش خود بازمیمانند.

حال در این میان با توجه به بازار بزرگ پوشاک و نیاز مردم به تنوع و سفارشی سازی دوخت لباس، و وجود نیروی کار بالا، عدم وجود سرویسی فعال در این زمینه به شدت احساس میشود. با راه‌اندازی کسب و کاری در این زمینه میتوان سهم بزرگیی از این بازار را از آن خود کرد. در این راستا به منظور رفع نیاز این حوزه هنرانه با تیم خود فعالیت خود را آغاز کرده است.

هنرانه استارتاپی در زمینه پوشاک است که با بوجود آوردن پلتفرمی مناسب ، میان خیاط و مشتری ارتباط ایجاد میکند و به افراد کمک میکند تا به لباس دلخواه خود برسند. با ایجاد این ارتباط اشتغال و درامد مناسبی برای خیاطان و طراحان لباس بوجود می‌آید.

از دیگر خدمات هنرانه میتوان به الگوهای آماده خیاطی، کلاسهای غیرحضوری و فروش محصولات مرتبط به حوزه خیاطی و لباس اشاره کرد.

در حال حاضر هنرانه با برگزاری کارگاه آموزشی مجازی خیاطی و آموزش تخصصی در این زمینه توانسته است بیش از 5000 هنرجوی علاقه‌مند را جذب کند.

تیم هنرانه با تمرکز بر ترکیب خلاقیت، فناوری و تامین نیازهای همیشگی افراد در حوزه پوشاک فعالیت خود را ادامه میدهد و اکنون در مرحله شتابدهی به منظور رشد و شکوفایی پلتفرم خود تلاش میکند و بر سایت، صفحه اینستاگرام و کاننال تلگرام خود مشغول تولید محتوا در زمینه مد و پوشاک و مباحث آموزشی مربوط به این حوزه است.